Produkcja

Za pośrednictwem spółek siostrzanych (Zakłady Tłuszczowe w Bodaczowie Sp. z o.o. i Lubmin Oils GmbH) Glencore Polska Sp. z o.o. weszła na niezwykle konkurencyjne rynki przerobu nasion rzepaku oraz soi i rafinacji oleju rzepakowego.

Stosujemy europejski system dobrej praktyki produkcyjnej GMP+ i system ISCC, które gwarantują bezpieczną produkcję żywności i ochronę środowiska.

Roczna wydajność zakładu Lubmin Oils wynosi 200 tys. ton rzepaku. W zakładzie tym produkujemy śrutę rzepakową na rynek paszowy  oraz olej, który jest przede wszystkim przeznaczony do produkcji biodiesla na rynki w Niemczech i w Polsce.

Zakłady Tłuszczowe w Bodaczowie Sp. z o.o. dysponują możliwościami przetwórczymi na poziomie 500 tys. ton rzepaku i soi. Zajmujemy się produkcją śruty sojowej dla sektora paszowego , oleju do produkcji biodiesla oraz rafinowanego oleju rzepakowego dla przemysłu spożywczego.

Co najważniejsze, jesteśmy pierwszym zakładem w Polsce produkującym olej roślinny i śrutę z soi, a tym samym pierwszym zakładem zapoznającym rolników z uprawą soi w Europie Środkowej, która to stanowi alternatywę dla tradycyjnych upraw.

Updated: 20150616:MS